04 Kwi 2018

Nauka programowania w bibliotece
Od stycznia w niedawno otwartym Centrum Innowacji Przejście w słynnym, wrocławskim Przejściu Świdnickim, wraz z Miejską Biblioteką Publiczną prowadzimy kursy programowania dla mieszkańców Wrocławia.

Centrum Innowacji Przejście to otwarta w grudniu 2017 r. filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Mieści się w samym centrum miasta, zaledwie sto metrów od Rynku. Przejście koncentruje się na nowych technologiach, m.in. druku 3D, rzeczywistości wirtualnej, nowoczesnej edukacji. Na miejscu do wypożyczenia dostępna jest duża kolekcja najnowszej literatury poświęconej technologiom informatycznym, a także obszerny zbiór komiksów.

Od początku roku wraz z Centrum prowadzimy kursy postaw C++ oraz SQL. W najbliższy czwartek rozpoczynamy już czwartą turę warsztatów SQL. Przekrój osób zapisujących się na zajęcia jest bardzo duży: od pracowników firm, w których wiedza z tych obszarów może być przydatna w codziennych zadaniach, do odważnych poszukiwaczy, którzy z wrodzonej ciekawości wkraczają na całkowicie nieznane sobie wody. Na potrzeby stacjonarnych warsztatów, przygotowaliśmy specjalny kurs na platformie LNU, dostępny tylko w Centrum Przejście. Zajęcia prowadzone są w 10-osobowych grupach, w kolejnych osiem czwartków. Warsztaty z C++ każdorazowo trwają dwie godziny, zaś SQL jedną godzinę.

Więcej informacji i zapisy na stronie https://www.biblioteka.wroc.pl/przejscie oraz telefonicznie pod numerem: 71 798 64 99.

Fotografie Grzegorz Rajter

Wróć do aktualności