Od 8 do 11 maja prezentowaliśmy platformę LEM na targach edukacyjnych ICEE 2022 w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie. Byliśmy jedną z tylko dwóch polskich firm obecnych na tym niezwykle interesującym wydarzeniu. Wśród pozostałych blisko 150 wystawców z 23 państw, główną rolę odgrywały uniwersytety z USA, Wielkiej Brytanii i samej Arabii Saudyjskiej.
Targi odbyły się w imponującym kompleksie Riyadh International Convention & Exhibition Center, podzielonym na strefę wystawienniczą i konferencyjną.
Program wydarzenia był bardzo intensywny. W ciągu czterech dni w godzinach od 9.00 do 21.00 przez imprezę przewinęło się ponad 100 tys. zwiedzających. Nasze stoisko wzbudzało bardzo duże zainteresowanie. Byliśmy jedyną z ofertą edukacyjną w zakresie programowania opartą na nauce profesjonalnych języków programowania i skierowaną do starszej młodzieży.
Odbyliśmy wiele interesujących spotkań i rozmów. Nawiązaliśmy relacje z partnerami zainteresowanymi współpracą w samej Arabii i całym rejonie. Lokalni rozmówcy okazali się ludźmi bardzo otwartymi, ciekawymi i jednocześnie profesjonalnymi. Wśród odwiedzających nasze stoisko, ogromną część stanowiły kobiety, w tym nauczycielki, urzędniczki i managerki. Cały kraj jest w okresie bardzo szybkich zmian na wielu płaszczyznach. Widać niesamowitą wręcz skalę inwestycji w edukację i nowoczesny rynek pracy, wyrażoną w rządowym planie „Vision 2030” wspartym miliardami dolarów i mającym w konsekwencji uniezależnić kraj od przychodów ze sprzedaży surowców. Sama prezentacja saudyjskich uniwersytetów robiła imponujące wrażenie.
W części konferencyjnej targów codziennie odbywały się także bardzo ciekawe warsztaty oraz sesje z prelekcjami i debatami ekspertów z całego świata. Bardzo dobrą prezentację miał także Maciej Jakubowski – naukowiec z Uniwersytetu Warszawskiego.
Obecność na targach ICEE 2022 można podsumować kilkoma spostrzeżeniami:
1. Arabia Saudyjska przechodzi ogromne zmiany, a potrzeby nowoczesnej, efektywnej edukacji i konieczne inwestycje w tym zakresie są bardzo dobrze rozpoznane przez tutejszy rząd.
2. To najlepszy moment na włączenie się w ten proces dla podmiotów, które oferują wysokiej jakości usługi i produkty edukacyjne.
3. Lokalne instytucje, firmy i ludzie są bardzo otwarte i przyjaźnie nastawione do zagranicznych kooperantów.
4. Zdumiewiająca była mała reprezentacja podmiotów z Polski i ogólnie Unii Europejskiej.
5. Szokujący był zupełny brak uczelni wyższych z Polski. Setki osób w trakcie imprezy zagadywało nas o możliwość i warunki studiowania na polskich uniwersytetach. Wynajęcie przestrzeni dla polskich uczelni na przyszłorocznej edycji powinno być oczywistością.
Rozmowy z kooperantami trwają, trzymajcie kciuki! 😉
SOFT POWER SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „The League of Extraordinary Minds – nauka programowania online dla szkół i indywidualnych użytkowników”.
Celem projektu jest promocja polskiej marki produktowej Soft Power Sp. z o.o. na rynkach zagranicznych. Realizacja projektu odbędzie się w okresie 01.10.2021 – 31.12.2022r. zgodnie z programem promocji branży informatycznej.
Dofinansowanie projektu z UE: 297 670,00 PLN